геоФильтрация

геоФильтрация
geofiltracija statusas Aprobuotas sritis statyba apibrėžtis Požeminio vandens sunkimasis užtvankoje, jos pagrindo ir šonų grunte dėl aukštutinio ir žemutinio bjefų vandens lygio skirtumo (patvankos). Susidaro vientisa geofiltracijos tėkmė, kuri prasideda aukštutinio bjefo grunte ir užtvankos paviršiuje, tęsiasi užtvankoje, jos pagrindo ir šonų grunte ir baigiasi drenažo ir upės (kanalo) žemutiniame bjefe. Pagrindinės geofiltracijos tėkmės charakteristikos: 1) geofiltracijos slėgio aukštis ir depresijos paviršiaus aukštis; 2) geofiltracijos slėgio aukščio gradientas; 3) geofiltracijos debitas. Šios charakteristikos lemia užtvankos pastovumą ir stiprumą, gruntų filtracinį stiprumą ir tvenkinio vandens balansą. atitikmenys: angl. seepage vok. Durchsickerung rus. геоФильтрация pranc. filtration ryšiai: sinonimas – filtracija šaltinis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2005 m. gruodžio 21 d. įsakymas Nr. D1-628 „Dėl Statybos techninio reglamento STR 2.05.18:2005 „Betoninės ir gelžbetoninės užtvankos ir jų konstrukcijos“ patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 23-758)

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Поможем сделать НИР

Look at other dictionaries:

  • Durchsickerung — geofiltracija statusas Aprobuotas sritis statyba apibrėžtis Požeminio vandens sunkimasis užtvankoje, jos pagrindo ir šonų grunte dėl aukštutinio ir žemutinio bjefų vandens lygio skirtumo (patvankos). Susidaro vientisa geofiltracijos tėkmė, kuri… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • filtration — geofiltracija statusas Aprobuotas sritis statyba apibrėžtis Požeminio vandens sunkimasis užtvankoje, jos pagrindo ir šonų grunte dėl aukštutinio ir žemutinio bjefų vandens lygio skirtumo (patvankos). Susidaro vientisa geofiltracijos tėkmė, kuri… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • geofiltracija — statusas Aprobuotas sritis statyba apibrėžtis Požeminio vandens sunkimasis užtvankoje, jos pagrindo ir šonų grunte dėl aukštutinio ir žemutinio bjefų vandens lygio skirtumo (patvankos). Susidaro vientisa geofiltracijos tėkmė, kuri prasideda… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • seepage — geofiltracija statusas Aprobuotas sritis statyba apibrėžtis Požeminio vandens sunkimasis užtvankoje, jos pagrindo ir šonų grunte dėl aukštutinio ir žemutinio bjefų vandens lygio skirtumo (patvankos). Susidaro vientisa geofiltracijos tėkmė, kuri… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”